Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/potnet/domains/m-pack.pl/public_html/classes/sqlDB.class.php on line 32
Opakowania kartonowe – katalog FEFCO | M-Pack Warszawa

Aktualności:

2009-03-01
Przedstawicielstwo firmy SIMCA Marzec 2009 firma M-PACK zostaje oficjalnym przedstawicielem włoskiej firmy SIMCA - producenta składarko sklejarek. czytaj dalej »»
2008-03-08
Promocja opakowań Obecnie posiadamy w naszej ofercie opakowania tekturowe w promocyjnej cenie. Zapraszamy do zakładki Promocje. czytaj dalej »»

Katalog FEFCO

MIĘDZYNARODOWY KATALOG OPAKOWAŃ 

Niniejszy katalog został opracowany przez FEFCO i ESBO jako oficjalny system, majacy zastapić długie i skomplikowane opisy konstrukcji opakowań z tektury prostymi symbolami powszechnie rozumianymi w skali międzynarodowej, niezależnie od rożnic językowych. 

Wykroje opakowań w niniejszym katalogu postrzegane są od strony wewntrznej.
Wymiary pudeł:
O ile nie wskazano inaczej, wszystkie wymiary wyrażono jako wymiary wewnętrzne w mm jak następuje:
Długość (L) x Szerokość (B) x Wysokość (H).
Długość (L) = dłuższy z wymiarow w ustawieniu do otwarcia opakowania.
Szerokość (B) = krótszy z wymiarow w ustawieniu do otwarcia opakowania.
Wysokość (H) = wymiar pomiędzy podstawa a góra opakowania.
 

Wymiary arkuszy:
O ile nie podano inaczej, wymiary arkuszy tektury falistej podaje się w mm, jak następuje:
1 wymiar x 2 wymiar
1 wymiar = wzdłuż kierunku fali
2 wymiar = w poprzek kierunku fali
 

Składanie ręczne luba automatyczne
Każda konstrukcja opakowania ma jedną z następujacych cech:
M - zwykłae składanie ręczne
A - zwykłe składanie automatyczne
M/A - oznacza, że składanie ma charakter ręczny lub automatyczny, M+A wymaga połączenia obydwu rodzajów.
 

Katalog FEFCO klasyfikuje opakowania w następujące grupy:

01 – Rolki i arkusze stosowane w handlu
 

02 – Pudła klapowe
Pudełka klapowe sa to pudełka złożone zasadniczo z jednej części, ktorych brzeg jest klejony, szyty, albo ktore maja połaczenie taśma klejąca oraz posiadaja gorne i dolne klapy. Producent wysyła je złożone na płasko, gotowe do użycia, a zamyka przy zastosowaniu klap.
 

03 - Pudła teleskopowe
Pudła teleskopowe składaja się z więcej niż jednej części i charakteryzuje je istnienie wieka i/lub spodu, ktore zachodza teleskopowo na siebie.
 

04 - Pudła składane i tace
Pudła składane i tace, zwykle składaja się tylko z jednego formatu. Dno pudła składa się tak, by utworzyc dwie lub więcej ścian bocznych oraz pokrywę. W niektorych wzorach moga się pojawiać zamknięcia, uchwyty, okienka itd.
 

05 - Pudła wsuwane
Pudełka te składaja się w większej ilości z części (wewnętrznych oraz obwolut), ktore można w rożnych kierunkach wsuwac jedno w drugie. Grupa ta obejmuje także obwoluty dla innych pudeł.
 

06 - Pudełka trwale łączone
Pudełka trwale łączone składaja się z dwóch oddzielnych części końcowych oraz korpusu i wymagają, przed ich użyciem, zszycia albo podobnej operacji.
 

07 - Pudełka klejone jednoczęściowe
Są to pudełka klejone, złożone zwykle z jednej części, dostarczane w stanie złożnym i gotowe do użcia po ich prostym rozłożeniu.
 

09 - Wyposażenie wewnętrzne
Wyposażenie wewnętrzne pudeł, takie jak wkładki, przekładki, kratownice, wkładki wypełniajace itd., stanowiace elementy zwiazane z konstrukcja pudła albo osobne. Wskazana ilość elementów jest dowolna i może być stosownie od wymagań zwiększana lub zmniejszana.